Ranking

Maxi 2019

# Team Pl W L Pts SF SA +/-
1 PGE Dystrybucja 10 9 1 19 745 568 177
2 Jur-and 11 7 4 18 760 666 94
3 Symbit 10 7 3 17 684 589 95
4 Lancet 10 6 4 16 734 634 100
5 Venta 10 2 8 12 562 763 -201
6 Lipa Team 11 0 11 11 659 924 -265
Mecz PGE z Symbitem miał być hitem IX kolejki Ligi Maxi.
 
Jednak boiskowe wydarzenia szybko zweryfikowały oczekiwania obserwatorów tego spotkania."Energetycy" profesjonalnie prowadzeni przez Tomasza Szczotkę (z ławki) i Piotra Padysza (na boisku) dominowali na boisku przez cztery kwarty.
 
PGE - Symbit 72:53
 
 
PGE: Padysz i Bieliński po 16 Kot 11 Zdeb 8 Lejko 7 Rechulicz 6 Kowalczyk i Mączka po 4.
Symbit: Ostrowski 10 Josik i Podgórski po 9 Skwira i Gorzko po 8 Mrozek 7 Król 2.
 
 
W ostatnim sobotnim meczu Lancet bez zbytniego wysiłku wygrał wysoko z Lipa Team.
 
 
Lekarze systematycznie powiększali przewagę punktową wypracowaną w pierwszej kwarcie,by w ostatniej minucie przekroczyć 100 punktów.
 
Jak zwykle skutecznie zagrał Piotr Ziółkowski (35pkt.),który zmienił na pozycji lidera klasyfikacji strzelców (222pkt.) Jakuba Bielińskiego (205pkt.).
na zdj. Wiesław Buczek (Lipa Team) oddaje celny rzut za 6pkt.
 
 
Lipa Team - Lancet 63:104
 
 
Lipa TeamKoziński 18 Buczek 17 Bodył 15 Dębski 8 Krysa 5.
Lancet: Ziółkowski 35 Paluch 21 Gomółka 15 Kwiatkowski i Chrościcki po 10 Woźniak 5 Orzeł i Gołacki po 4.
 
 
 
Gracze Juranda i Venty stworzyli emocjonujące widowisko,
 
 
Przez trzy kwarty toczyła się wyrównana gra kosz za kosz.Dopiero ostatnie 10 minut meczu to przewaga Juranda, w którym brylowali liderzy: Łukasz Łukawski i Dominik Gorgol.
 
W Vencie na wyróżnienie zasługuje duet: Robert Dudek i Paweł Mazurek.
 
 
Jurand-Venta 84:56.
 
 
JurandGorgol 22 Łukawski 20 Jarosław Bielecki 18 Ożga 11 Rutkowski 9 Perdeus 4.
Venta: Dudek i Mazurek po 19 Pęzioł 7 Popielarski i Dejnek po 4 Szydłowski 3.
 
 
 
AKTUALNA TABELA:
 
1)PGE 9-17 +156
2)Jurand 9-16 +121
3)Lancet 9-14 +89
4)Symbit 8-13 +65
5)Venta 9-11 -192
6)Lipa Team 10-10 -239.
 
 
Terminarz na 02.03.2019
 
Lancet-Venta godz.16.00
Symbit-Lipa Team godz 17.00
Jurand-PGE godz 18.00